4rings.pl
Chińskie marki

Nowy IM L6 ma 680 KM i 850 km zasięgu. Cena od około 111 tys. zł

IM L6 elektryczny sedan widziany z przodu i z boku
IM L6 to nowy elektryczny sedan marki IM Motors oferowany w Chinach z zasięgiem do 850 km CLTC. Foto: materiały prasowe IM Motors.

Nowy IM L6 oficjalnie zadebiutował na rynku chińskim. Elektryczny sedan marki IM Motors startuje w przeliczeniu od około 111 tys. zł, oferuje do 850 km zasięgu według CLTC, architekturę 800 V i ładowanie z mocą do 396 kW. Najmocniejsza wersja Ultra ma około 680 KM, a skrętna tylna oś pozwala uzyskać promień skrętu wynoszący tylko 4,39 m.

Wszystkie ceny podane w złotówkach są orientacyjnym przeliczeniem chińskich cen promocyjnych. Nie są polskim cennikiem i nie uwzględniają kosztów związanych z ewentualnym wprowadzeniem auta do sprzedaży w Europie.

Najważniejsze informacje

  • Cena: od około 111 tys. zł po prostym przeliczeniu.
  • Zasięg: maksymalnie 850 km CLTC w wersji Pro Max.
  • Moc: do około 680 KM w wersji Ultra.
  • Ładowanie: architektura 800 V i maksymalnie 396 kW.
  • Podwozie: skręt tylnej osi do 18 stopni i promień skrętu 4,39 m.
IM L6 elektryczny sedan widziany z przodu i z boku
IM L6 to nowy elektryczny sedan marki IM Motors oferowany w Chinach z zasięgiem do 850 km CLTC. Foto: materiały prasowe IM Motors.

Ile kosztuje nowy IM L6?

Nowy IM L6 kosztuje w Chinach po przeliczeniu od około 111 000 zł. Wersja Pro Max odpowiada kwocie około 121 000 zł, natomiast najmocniejsza Ultra około 144 300 zł. Są to ceny promocyjne po prostym przeliczeniu waluty, dlatego nie należy zestawiać ich bezpośrednio z cennikami samochodów sprzedawanych w Polsce.

IM L6 Max

Cena około 111 000 zł
Napęd RWD
Moc około 333 KM
Akumulator 76 kWh
Zasięg 725 km CLTC

IM L6 Pro Max

Cena około 121 000 zł
Napęd RWD
Moc około 408 KM
Akumulator 93 kWh
Zasięg 850 km CLTC

IM L6 Ultra

Cena około 144 300 zł
Napęd AWD
Moc około 680 KM
Moment obrotowy 800 Nm
Akumulator 103 kWh
Zasięg 840 km CLTC
0 do 100 km/h 2,74 s

Przy oficjalnym debiucie producent dodatkowo obniżył cenę bazowej wersji względem wcześniejszej oferty przedsprzedażowej. Różnica po przeliczeniu wynosi około 11 100 zł, czyli 9,1 proc. To pokazuje, jak mocna jest konkurencja w chińskim segmencie elektrycznych sedanów, gdzie IM L6 rywalizuje między innymi z Teslą Model 3, Xiaomi SU7 i Xpengiem P7.

Chińska oferta premierowa obejmuje także dodatkowe zachęty. Producent wymienia rabat odpowiadający około 5550 zł, pakiety ulepszeń o wartości około 23 100 zł oraz dożywotnią gwarancję na akumulator dla pierwszego właściciela korzystającego z samochodu niekomercyjnie. Warunki te dotyczą rynku chińskiego.

IM L6 w profilu podczas jazdy
IM L6 ma niemal 4,93 m długości i aerodynamiczną sylwetkę dużego elektrycznego sedana. Foto: materiały prasowe IM Motors.

Jaki zasięg ma IM L6?

Największy deklarowany zasięg oferuje IM L6 Pro Max, który według chińskiej procedury CLTC może przejechać do 850 km. Bazowa wersja Max z akumulatorem 76 kWh ma 725 km CLTC, natomiast najmocniejsza Ultra z baterią 103 kWh i napędem na cztery koła osiąga 840 km CLTC.

CLTC i europejska procedura WLTP nie są bezpośrednio porównywalne, dlatego wartości 850, 840 i 725 km nie powinny być traktowane jako europejski zasięg homologacyjny. Więcej o zasięgu, ładowaniu i praktycznych możliwościach samochodów elektrycznych znajdziesz w naszym hubie poświęconym EV.

Jak szybko ładuje się IM L6?

Cała gama nowego IM L6 korzysta z architektury 800 V i obsługuje maksymalną moc ładowania prądem stałym wynoszącą 396 kW. Producent deklaruje, że w odpowiednich warunkach 15 minut ładowania może zwiększyć wskazywany zasięg nawet o 580 km według CLTC.

Nie oznacza to odzyskania 580 km europejskiego zasięgu w każdych warunkach. Wynik odnosi się do deklaracji producenta oraz chińskiej procedury CLTC. Dla porównania, inny nowy chiński model, MG 07, w najwyższych wersjach elektrycznych również korzysta z architektury 800 V i oferuje do 845 km CLTC.

Co daje skrętna tylna oś o kącie 18 stopni?

Skrętna tylna oś pozwala IM L6 osiągnąć minimalny promień skrętu wynoszący zaledwie 4,39 m, mimo że samochód mierzy 4924 mm długości i ma rozstaw osi 2950 mm. Tylne koła mogą wychylać się maksymalnie o 18 stopni w każdą stronę.

W praktyce oznacza to znacznie łatwiejsze zawracanie i manewrowanie w ciasnych miejscach niż można byłoby oczekiwać po sedanie o długości prawie 5 m. System jest częścią podwozia sterowanego elektronicznie, które obejmuje również układ hamulcowy Continental MK C2.

IM L6 widziany z tyłu podczas jazdy
IM L6 korzysta ze skrętnej tylnej osi, która pozwala ograniczyć promień skrętu do 4,39 m. Foto: materiały prasowe IM Motors.

Co oferuje wnętrze IM L6?

Kabina IM L6 otrzymała duży zestaw ekranów i rozbudowane wyposażenie komfortowe. Centralny wyświetlacz ma 26,3 cala, a pasażer z przodu korzysta z osobnego ekranu rozrywkowego o przekątnej 15,5 cala. Według CnEVPost standardem są również system audio B&O oraz lodówka o pojemności 5,7 l z funkcją chłodzenia i podgrzewania.

Specjalna wersja Prof. Jimmy Choo Bespoke Limited Edition wyróżnia się między innymi unikalnymi kolorami nadwozia, niebieskim wykończeniem kabiny i haftowanymi oznaczeniami. Pierwsza pula obejmująca 1000 miejsc została wyprzedana, a druga runda sprzedaży ruszyła razem z oficjalną premierą modelu.

Wnętrze IM L6 Prof. Jimmy Choo z panoramicznym ekranem
Wnętrze specjalnej wersji IM L6 Prof. Jimmy Choo z szerokim zestawem ekranów i niebieskim wykończeniem. Foto: materiały prasowe IM Motors.

Jak działa system wspomagania jazdy IM L6?

System wspomagania kierowcy został opracowany wspólnie przez IM Motors i firmę Momenta. Wykorzystuje model świata Momenta oraz obsługuje funkcję NOA bez konieczności polegania na mapach wysokiej rozdzielczości. Nie oznacza to jednak pełnej autonomii, lecz rozbudowany system wspomagania prowadzenia samochodu.

To ważny element nowego L6, ponieważ pokazuje, że IM Motors rozwija samochód nie tylko pod kątem napędu i ładowania. Elektronicznie sterowane podwozie, skrętna tylna oś i system Momenta tworzą zestaw technologii skoncentrowanych zarówno na manewrowaniu, jak i wspomaganiu kierowcy podczas jazdy.

Co oferuje najmocniejszy IM L6 Ultra?

IM L6 Ultra ma dwa silniki elektryczne, napęd na cztery koła i około 680 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 800 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa według producenta 2,74 s.

Najmocniejsza wersja otrzymuje również największy akumulator o pojemności 103 kWh i zasięg do 840 km CLTC. Nie jest jednak odmianą oferującą najdłuższy deklarowany zasięg, ponieważ tylnonapędowy Pro Max osiąga 850 km CLTC.

Co nowy IM L6 oznacza z polskiej perspektywy?

Cena od około 111 tys. zł wygląda bardzo atrakcyjnie jak na elektrycznego sedana mierzącego prawie 5 m, ale trzeba ją traktować wyłącznie jako przeliczenie chińskiej oferty. IM Motors nie potwierdziło obecnie polskiego cennika ani sprzedaży tej generacji L6 w Polsce, nie ma również europejskich danych WLTP.

Dlatego najważniejszym wnioskiem nie jest to, że w Polsce można byłoby kupić podobnie wyposażony samochód za 111 tys. zł. Znacznie ciekawsze jest zestawienie technologii oferowanej w tej cenie na rynku chińskim: 800 V, ładowanie do 396 kW, tylna oś skrętna, nawet około 680 KM, akumulatory o pojemności do 103 kWh oraz rozbudowane systemy wspomagania jazdy.

Werdykt 4rings.pl

Najmocniejszą stroną nowego IM L6 nie jest pojedynczy rekord. To połączenie relatywnie niskiej ceny na rynku chińskim, bardzo szybkiego ładowania, dużych akumulatorów, skrętnej tylnej osi i zaawansowanych systemów wspomagania jazdy. Szczególnie interesujący jest promień skrętu wynoszący 4,39 m przy nadwoziu długim na niemal 5 m. Dopiero ewentualny europejski cennik i homologacja WLTP pozwolą jednak ocenić, czy L6 byłby równie konkurencyjny poza Chinami.

Podziel się

Czytaj więcej

Kabina zmodernizowanego Lynk & Co 02 otrzymała nową konsolę środkową, ładowarkę bezprzewodową 50 W i zmienione materiały wykończeniowe. Fot. materiały prasowe Lynk & Co.
Chińskie marki

Lynk & Co 02 dostaje napęd 16 w 1. Od 10 do 80 procent w 12 minut

Chery Fulwin T7 elektryczny SUV podczas prezentacji w Chinach
Chińskie marki

Chery Fulwin T7 debiutuje za około 53 tys. zł. Ma 600 km zasięgu CLTC

Globalne centra badawcze Xiaomi Auto w Pekinie Szanghaju Nankinie Wuhan i Monachium
Chińskie marki

Xiaomi Auto potwierdza Europę w 2027 roku. Polska może poczekać dłużej

BYD Sealion 08 duży SUV marki BYD
Chińskie marki

BYD Sealion 08 zadebiutuje 2 września. Ma baterię 115 kWh i do 900 km zasięgu

Żółty Haval H9 pokazany z przodu i z boku
Chińskie marki

Haval H9 Li Hun ma trzy blokady i brodzi do 800 mm. W Chinach kosztuje od około 118 tys. zł

BYD Ocean V Concept w widoku bocznym jako zapowiedź przyszłego MPV marki BYD
Chińskie marki

BYD Ocean MPV może zadebiutować w 2026 roku. Xia traci 76,7 proc. r/r