4rings.pl
Chery

Chery Fulwin T7 debiutuje za około 53 tys. zł. Ma 600 km zasięgu CLTC

Chery Fulwin T7 elektryczny SUV podczas prezentacji w Chinach
Chery Fulwin T7 to elektryczny SUV z baterią 65,05 kWh i deklarowanym zasięgiem 600 km CLTC. Foto: materiały prasowe Chery.

Chery Fulwin T7 oficjalnie zadebiutował na rynku chińskim jako elektryczny kompaktowy SUV. Model kosztuje od 97 900 juanów, czyli około 53 tys. zł po prostym przeliczeniu, i oferuje baterię LFP o pojemności 65,05 kWh oraz deklarowane 600 km zasięgu CLTC. Konstrukcja ma także globalne znaczenie, ponieważ dzieli architekturę z modelem Lepas L6 oferowanym już na wybranych rynkach zagranicznych.

Najważniejsze informacje

  • Cena katalogowa od 97 900 juanów. Czasowa oferta po uwzględnieniu dopłat i programu wymiany zaczyna się od 94 900 juanów.
  • 600 km CLTC. Wszystkie trzy wersje korzystają z baterii LFP o pojemności 65,05 kWh.
  • 178 kW mocy. Pojedynczy silnik elektryczny rozwija około 242 KM i 275 Nm.
  • Globalny odpowiednik. Fulwin T7 dzieli architekturę z Lepas L6 oferowanym poza Chinami.

Ile kosztuje Chery Fulwin T7?

Oficjalne ceny Chery Fulwin T7 w Chinach wynoszą 97 900, 108 900 oraz 118 900 juanów. Bazowa odmiana kosztuje po prostym przeliczeniu około 53 tys. zł. To jednak wyłącznie przeliczenie chińskiego cennika i nie należy traktować tej kwoty jako prognozy ceny samochodu w Polsce.

Dodatkowo dostępne są ograniczone czasowo ceny po uwzględnieniu dopłat i programu wymiany. Wynoszą one 94 900, 105 900 oraz 115 900 juanów. Cena katalogowa wersji podstawowej jest również o 12 000 juanów, czyli około 10,9 procent, niższa od wcześniejszej ceny przedsprzedażowej.

Fulwin T7 ma 4570 mm długości, 1852 mm szerokości i 1694 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2700 mm, a masa własna 1780 kg. Współczynnik oporu aerodynamicznego wynosi Cd 0,286. Więcej modeli producenta znajdziesz w naszym dziale Chery.

Chery Fulwin T7 profil boczny elektrycznego SUVa
Chery Fulwin T7 mierzy 4570 mm długości i ma rozstaw osi wynoszący 2700 mm. Fot. materiały prasowe Chery.

Jaki zasięg i baterię ma Fulwin T7?

Wszystkie trzy wersje korzystają z akumulatora LFP Rhino Battery o pojemności 65,05 kWh. Chery deklaruje 600 km zasięgu według chińskiego cyklu CLTC oraz zużycie energii na poziomie 12,9 kWh na 100 km. CLTC nie jest odpowiednikiem europejskiego WLTP, dlatego 600 km nie należy traktować jako przewidywanego realnego zasięgu w Polsce.

Pojedynczy silnik elektryczny rozwija 178 kW, czyli około 242 KM, oraz 275 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. Ładowanie baterii od 30 do 80 procent ma zajmować około 20 minut, a samochód obsługuje również zasilanie urządzeń zewnętrznych z mocą do 6,6 kW.

Co oferuje wnętrze i jak Chery zadbało o bezpieczeństwo?

Fulwin T7 otrzymał centralny ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 2.5K oraz cyfrowe wskaźniki o przekątnej 8,8 cala. System Lingxi Smart Cockpit 2.0 korzysta z modelu językowego Doubao. W tańszych wersjach zastosowano układ Qualcomm 8155, natomiast najwyższa odmiana wykorzystuje nowszy Qualcomm 8775 integrujący funkcje kokpitu i systemów wspomagania jazdy.

Wnętrze Chery Fulwin T7 z centralnym ekranem multimedialnym
Wnętrze Chery Fulwin T7 otrzymało ekran centralny 15,6 cala oraz cyfrowe wskaźniki o przekątnej 8,8 cala. Fot. materiały prasowe Chery.

Chery podaje również konkretne dane dotyczące bezpieczeństwa. Stal o wysokiej wytrzymałości stanowi 80 procent struktury nadwozia, zastosowano konstrukcję klatkową oraz 9 poduszek powietrznych. Najwyższa wersja otrzymuje system Falcon 500 z 22 czujnikami, w tym trzema radarami, siedmioma kamerami i dwunastoma czujnikami ultradźwiękowymi.

Z czym konkuruje Chery Fulwin T7?

Na rynku chińskim jednym z bezpośrednich punktów odniesienia dla Fulwina T7 jest BYD Yuan Plus, znany na innych rynkach jako model z rodziny Atto. CnEVPost wskazuje ten samochód jako jednego z głównych rywali w segmencie popularnych elektrycznych SUVów oferujących około 600 km deklarowanego zasięgu.

Fulwin T7 jest o 115 mm dłuższy, 23 mm szerszy i 79 mm wyższy od europejskiego BYD Atto 3 Evo. Nie oznacza to automatycznie przewagi w praktyce, ale pokazuje, że Chery celuje w jeden z najbardziej konkurencyjnych segmentów chińskiego rynku samochodów elektrycznych.

Chery Fulwin T7 widok tylnej części nadwozia
Fulwin T7 trafia do jednego z najbardziej konkurencyjnych segmentów elektrycznych SUVów w Chinach. Fot. materiały prasowe Chery.

Co łączy Fulwin T7 z Lepas L6?

Fulwin T7 został opracowany w globalnym systemie badawczo rozwojowym Chery i dzieli architekturę z Lepas L6. To istotne, ponieważ L6 nie jest projektem przeznaczonym wyłącznie na rynek chiński. Samochód został już wprowadzony na wybrane rynki zagraniczne, między innymi w Tajlandii oraz Republice Południowej Afryki.

Lepas jest jedną z globalnych marek koncernu Chery. Na 4rings.pl opisujemy już większego Lepas L8, który pokazuje kierunek rozwoju tej marki poza Chinami. Fulwin T7 pozostaje natomiast modelem przeznaczonym na rynek chiński i nie ma potwierdzonego polskiego cennika ani europejskiej specyfikacji pod tą nazwą.

Czy taki SUV może kosztować około 53 tys. zł w Polsce?

Nie można bezpośrednio przenieść chińskiej ceny Fulwin T7 na polski rynek. Kwota około 53 tys. zł jest jedynie przeliczeniem 97 900 juanów. Europejska cena musiałaby uwzględnić między innymi podatki, transport, homologację, obowiązujące taryfy, specyfikację przeznaczoną dla rynku UE oraz koszty sprzedaży i obsługi posprzedażnej.

Chiński cennik pozostaje jednak interesującym punktem odniesienia. Za równowartość około 53 tys. zł Chery oferuje lokalnie SUV o długości 4,57 m, baterii 65,05 kWh, mocy około 242 KM, dziewięciu poduszkach powietrznych i deklarowanym zasięgu 600 km CLTC.

Werdykt 4rings.pl

Fulwin T7 przyciąga uwagę ceną, ale równie ciekawe jest jego miejsce w globalnej strategii Chery. W Chinach to stosunkowo niedrogi elektryczny SUV marki Fulwin, natomiast ta sama architektura jest rozwijana poza Chinami jako Lepas L6. Cena około 53 tys. zł pokazuje skalę konkurencji na rynku chińskim, ale dopiero europejska specyfikacja, zasięg WLTP i lokalny cennik pokażą, ile ta konstrukcja będzie naprawdę warta dla kierowcy w Polsce.

Podziel się

Czytaj więcej

Złoty Volkswagen ID. Tiguan 2027, elektryczny SUV pokazany od przodu pod kątem w studiu
Aktualności

Volkswagen ID. Tiguan debiutuje. 600 km zasięgu, znamy cenę w Niemczech

Audi RS 5 Avant obok bolidu Audi R26 zespołu Audi Revolut F1 Team przed Grand Prix Singapuru 2026
Aktualności

Audi RS 5 wyprzedane na 2026 rok. Teraz błyszczy w Formule 1

Pobrałem oficjalny komunikat BMW Group PressClub Polska bezpośrednio. Wszystkie podane w artykule dane techniczne są dokładnie potwierdzone co do liczby, ale artykuł pomija bardzo dużo materiału ze źródła — w tym podstawowe wymiary nadwozia, które nie pojawiają się w ogóle. **Krytycznie pominięte: wymiary zewnętrzne.** Komunikat zawiera osobną sekcję z wymiarami, która w artykule nie pojawia się wcale: długość 4782 mm, szerokość 1895 mm, wysokość 1635 mm, rozstaw osi 2897 mm. To podstawowa dana dla SUV-a, zwykle oczekiwana w takim artykule. **Pominięte: systemy wspomagania kierowcy SAE poziomu 2 i BMW Symbiotic Drive.** Komunikat poświęca temu osobny akapit i pytanie w sekcji Q&A: iX3 M60 xDrive oferuje asystenta autostradowego umożliwiającego jazdę bez trzymania rąk na kierownicy przy prędkości do 130 km/h, we współpracy z systemem BMW Symbiotic Drive. Artykuł nie wspomina o tym w ogóle, mimo że to istotna funkcja z punktu widzenia kupującego. **Pominięte: funkcja Soft Stop.** Komunikat opisuje ją jako "najbardziej płynny proces zatrzymywania pojazdu w historii BMW" — samochód zatrzymuje się wyłącznie za pomocą rekuperacji, bez użycia hamulców konwencjonalnych w codziennej eksploatacji. Ciekawy, konkretny szczegół techniczny, całkowicie nieobecny w artykule. **Inne istotne pominięcia:** 1. **Heart of Joy działa dziesięć razy szybciej niż dotychczasowe systemy** — artykuł wspomina sam komputer, ale pomija tę konkretną liczbę z nagłówka komunikatu. 2. **Hamulce M Sport dostępne z czerwonymi lub niebieskimi zaciskami** — pominięte. 3. **Trzy warianty aranżacji wnętrza i siedem rodzajów tapicerki**: standardowo czarna Veganza z materiałem M PerformTex; opcjonalnie Contemporary (Black, Castanea, Digital White, Agave Green) oraz BMW Individual ze skórą Merino; opcjonalnie dwukolorowe fotele M Sport Adelaide Grey — bogaty opis wnętrza całkowicie pominięty w artykule. 4. **Inspiracja wyścigowa reflektorów M Yellow Lights**: punktem odniesienia był samochód wyścigowy BMW M Hybrid V8 — ciekawy kontekst motorsportowy, nieobecny w artykule. 5. **Elementy świetlne przy nerkach BMW**: trzy segmenty inspirowane paskami BMW M — pominięte. 6. **Łopatki przy kierownicy do aktywnego wpływania na charakterystykę układu M eDrive**, przyciski Boost Mode i M Mode — pominięte. 7. **Pakiet BMW Digital Premium i aplikacje M** (M Cockpit, M Drag Meter) — pominięte. 8. **Style My Modes: Relaxed, Balanced, Excited** — pominięte. 9. **Szósta generacja technologii M eDrive**: nowy silnik EESM, akumulatory z ogniwami cylindrycznymi, możliwość ładowania dwukierunkowego — artykuł opisuje tylko fragment tych zmian (falownik 420 A, przełożenie przekładni), pomijając kontekst "szóstej generacji" i ładowanie dwukierunkowe. 10. **Relingi dachowe w kolorze Black high-gloss** — pominięte. 11. **Spojler dachowy M zwiększający docisk tylnej osi** — artykuł wspomina sam spojler, ale nie jego funkcję aerodynamiczną. **W pełni potwierdzone:** - 450 kW/612 KM, 875 Nm, 0–100 km/h w 3,9 s, 240 km/h — dokładnie zgodne. - 108,7 kWh użytecznej pojemności, architektura 800 V — dokładnie zgodne. - Zasięg do 754 km WLTP, zużycie 20,5–17,6 kWh/100 km — dokładnie zgodne. - Ładowanie DC do 400 kW, +340 km w 10 minut (ISO 12906, WLTP), AC do 22 kW — dokładnie zgodne. - Falownik 420 A zamiast 300 A, zmienione przełożenie przekładni — dokładnie zgodne. - Zamówienia od końca stycznia 2027, produkcja od wiosny 2027 w Debreczynie — dokładnie zgodne. - Adaptacyjne zawieszenie M, sportowy układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu, mechanizm różnicowy M Sport, dodatkowe łączniki stabilizatora, usztywnienia przedniej części — dokładnie zgodne. - 21-calowe obręcze M standardowo, do 22 cali opcjonalnie — dokładnie zgodne. - Pakiety M Sport Exterior i BMW Iconic Glow, reflektory M Yellow Lights (tylko ze światłami mijania, zależnie od rynku) — dokładnie zgodne. - BMW Panoramic iDrive z OS X, ekran 17,9 cala, BMW 3D Head-Up Display opcjonalnie — dokładnie zgodne. - Fotele M Sport z masażem, Harman Kardon 13 głośników/430 W — dokładnie zgodne. - Heart of Joy i BMW M Dynamic Performance Control — dokładnie zgodne. Rekomendacja: dodanie wymiarów nadwozia to absolutne minimum do uzupełnienia — ich brak jest zauważalny w artykule o nowym modelu SUV-a.
Aktualności

BMW iX3 M60 xDrive debiutuje z mocą 612 KM i zasięgiem do 754 km

Niebieski Jaguar Type 01 widoczny od tyłu i z boku w betonowym przejeździe
Aktualności

Jaguar Type 01 debiutuje. Elektryczne GT ma do 1030 KM

Volkswagen ID. AURA T6 widok z tyłu
Napędy

Volkswagen ID. AURA T6 trafia do klientów w Chinach. Do 660 km CLTC

NaszEauto, grafika z napisem „+82 mln zł” i samochodem elektrycznym przy ładowarce
Aktualności

NaszEauto dostaje ponad 82 mln zł. Środki także na wnioski warunkowe