niedziela, 27 września, 2020

Audi rozpoczyna światową trasę Formuły E.

Odliczanie trwa. Za 14 dni, rozpocznie się nowy sezon Mistrzostw Formuły E ABB FIA. Audi Sport ABT Schaeffler, z kierowcami Daniel Abt i Lucas di Grassi, wchodzi do wyścigu jako obrońca tytułu.

Teraz dwa w pełni elektryczne samochody Audi e-tron FE05 wyruszyły w trasę po całym świecie. Wylądują na pięciu kontynentach i w jedenastu krajach, a łączna długość trasy będzie liczyła ponad 70 000 kilometrów.

Skrzynie są zamknięte, a dokumenty wysyłkowe kompletne: dobre osiem ton sprzętu jest już w drodze do sezonu Formuły E. Pierwszym przystankiem będzie Ad Diriyah na przedmieściach stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijad, gdzie mechanicy otrzymają swoje dwa samochody Audi e-tron FE05 na czas otwarcia sezonu.

15 grudnia, o godzinie 15:00 czasu lokalnego, światła startowe po raz pierwszy przełączy się ponownie na zielony. To pierwszy etap długiej podróży, która rozpoczęła się w 2017 roku, wraz z uruchomieniem projektu rozwoju w pełni elektrycznego samochodu wyścigowego. 

A1812120 medium.thumb .jpg.97a8428be6af8cf622d68ab519851811

Kontenery i pudła zespołu zawierają nie tylko samochody wyścigowe. W podróży zostały również wysłane dwa komplety karoserii i pięć stożków czołowych, w tym przednie skrzydło jako części zapasowe. Ponadto DHL – partner logistyczny serii i niemieckiego zespołu – transportuje cały sprzęt warsztatowy, narzędzia mechaniczne i inne materiały eksploatacyjne oraz części zamienne.

Na pokładzie znajduje się także włoski ekspres do kawy, system nagłaśniający oraz 12 parasoli chroniących przed słońcem i deszczem. „Nasz nowo opracowany układ przeniesienia napędu został zaplombowany, testy przed sezonem dobiegły końca i samochody wyścigowe zostały załadowane – kiedy będziemy mogli ponownie otwierać skrzynie, nowy sezon wreszcie zacznie się na dobre.

W ostatnich miesiącach intensywnie przygotowywaliśmy się do tej chwili, więc jesteśmy bardzo podekscytowani. ” – mówi szef zespołu Allan McNish. 

A1812757 medium.thumb .jpg.d4fc14276590e7b3c2dc134630bbca84

Po pierwszym wyścigu, zespoły udadzą się do Marakeszu, Santiago de Chile, Meksyku, Hongkongu i chińskiej miejscowości turystycznej Sanya. Samochody wyścigowe zostaną odesłane do zespołu dopiero w kwietniu, kiedy sezon Formuły E powróci do Europy. Wcześniej będą one przewożone bezpośrednio z jednego toru wyścigowego do drugiego – ważnego czynnika logistycznego, którym DHL zarządza, łącząc transport lotniczy, morski i lądowy tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Ze względu na łączony transport wszystkich samochodów i materiałów oraz wybór odpowiednich tras i środków transportu, emisje są minimalizowane w możliwym zakresie. Zasadniczo Formuła E dąży do tego, aby krok po kroku redukować emisje i rekompensować je w dłuższej perspektywie.

A1814556 medium.thumb .jpg.d81cd1979fba986f2d00dba3e270679a

W drugiej połowie sezonu wyścigi w Rzymie, Paryżu, Monako, Berlinie i Bernie przejmą zespół i jego technologię w całej Europie. Ponad 70 000-kilometrowa wycieczka po świecie zakończy się finałem sezonu w Nowym Jorku w połowie lipca 2019 roku.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Audi Personality #3 – RS6 C7

Ta historia jest zupełnie inna od tych dotychczas opisywanych. To opowieść o miłości do Niemki, która wiodła przez znajomości z Francuzkami i...

Audi R8 Green Hell i 24h Nürburgring

Audi R8 LMS od 2012 roku odniosło 5 ogólnych zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring –znanym nam jako Green Hell (Zielone...

Audi A3 Sportback 30 g-tron

Do rodziny A3 dołączył nowy członek - A3 Sportback 30 g-tron - nowa generacja z napędem CNG. Eksploatacja gazem ziemnym lub biometanem...

Audi Q2 w nowej odsłonie

Cztery lata temu Audi stało się pionierem trendów, wprowadzając Q2 i był to ogromny sukces. Teraz kompaktowy SUV jeszcze wyraźniej prezentuje swój progresywny...

Musisz przeczytać

Ringhouse – dom prawdziwego pasjonata Audi

Karina Wiciak ze studia Wamhouse dzieli się swoim najnowszym projektem, który nawiązuje do serii domów inspirowanych słynnymi logo.  Najnowsze wcielenie, nazwane Ringhouse, inspirowane...

Audi Personality #1 – Audi A6 C7

Audi swoją nazwę zawdzięcza Augustowi Horch - założycielowi marki. W 1909 roku musiał opuścić firmę w Zwickau, a sąd stwierdził, że nie...

#RaceHome: Wirtualne wyścigi kierowców DTM Audi

Mike Rockenfeller, kierowca fabrczny Audi, zainicjował serię wirtualnych wyścigów pod hasłem #RaceHome, która odbędzie się na PlayStation 4 z całkowicie elektrycznym Audi e-tron Vision...

Audi RS6 C8 po kuracji wzmacniającej

Nowe Audi RS6 C8 to naprawdę imponujący samochód. Zmieścisz do niego rodzinę i zapakujesz bagaże na długie wakacje, a na autostradzie możesz cieszyć się wyjątkowymi osiągami.