niedziela, 27 września, 2020

30 lat Audi w Chinach

Audi i First Automotive Works (FAW) świętują 30-lecie partnerstwa. Około 650 gości podczas rocznicowego wydarzenia w fabryce FAW w Changchun.

To przedstawiciele prowincji Jilin, partnera FAW oraz joint venture FAW-Volkswagen, a także członkowie zarządów Volkswagen AG i AUDI AG.

Audi rozszerza swoje lokalne kompetencje w zakresie badań i rozwoju, aby uruchomić więcej wariantów modeli i usług cyfrowych w Chinach. Pierwszy elektryczny samochód dostosowany do chińskich klientów, Audi Q2 L e-tron , będzie dostępny już w 2019 roku. Lokalna produkcja Audi e-tron nastąpi w 2020 roku, rok po jego wprowadzeniu na rynek w Chinach.

A1814140 medium.thumb .jpg.82ed5894572e94966ebd487a8b39408b

W ciągu ostatnich 30 lat Audi dostarczyło do Chin ponad pięć milionów samochodów. Wielkość sprzedaży wzrosła ponad pięciokrotnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Modele Audi A4 L, A6 L i Q5 L są szczególnie popularne wśród chińskich klientów, a Chiny są najważniejszym rynkiem zbytu również dla Audi A8 L. Czwarta generacja tej luksusowej limuzyny jest po raz kolejny odniesieniem dla Vorsprung durch Technik.

Audi A8 demonstruje to dzięki stylowemu designowi, innowacyjnym rozwiązaniom podwozia, innowacyjnej koncepcji obsługi dotykowej i konsekwentnej elektryfikacji układu napędowego. Audi było pierwszą marką samochodową, która uruchomiła usługi opracowane dla Chin, takie jak mapy 3D i chińskie rozpoznawanie znaków, aby precyzyjnie odpowiadać na życzenia chińskich klientów. Chiny będą nadal wnosić znaczny wkład w rozwój Audi.

A1814155 medium.thumb .jpg.13ab5b2a27443f7fcacd5e5534f42b48

Herbert Diess, prezes Volkswagen Group i przewodniczący rady nadzorczej AUDI AG, mówi: „30 lat Audi w Chinach opowiada historię sukcesu innowacji, transformacji i przyjaźni. Z niecierpliwością czekam na następne 30 lat. ” Alexander Seitz, Członek Zarządu Audi ds. Finansów, podkreślił: „Wykorzystamy nasze doświadczenie do lokalnego rozwoju i wyprodukowania jeszcze większej liczby modeli specjalnie dla Chin w najbliższej przyszłości.

Będziemy kontynuować wspólną historię sukcesu z najnowszymi technologiami, usługami cyfrowymi, które koncentrują się na potrzebach rynku, oraz modelami takimi jak Audi Q8 i Audi  e-tron .” Do 2022 roku Audi zamierza zwiększyć swoje lokalne portfolio FAW-VW, do ponad dziesięciu modeli. Pierwsze w pełni elektryczne modele Audi będą również sprzedawane w Chinach.

A1814151 medium.thumb .jpg.806eaaf61e97cab38b018e6decf99123

Obecnie Audi oferuje sześć produkowanych lokalnie  modeli. Seria Audi A4 L, A6 L, Q3 i Q5 L została zbudowana w zakładzie w Changchun na północy. Audi A3 Sedan, A3 Sportback i Audi Q2 L zjeżdżają z linii montażowej w Foshan w południowych Chinach. Kolejnym krokiem we współpracy Audi z FAW jest rozpoczęcie produkcji Audi w Tianjin.

Chińskie fabryki wnoszą znaczący wkład w sieć produkcyjną Audi. Ich elastyczna struktura pozwoli na stopniową rozbudowę mocy produkcyjnych. W nadchodzących latach moce produkcyjne z partnerem FAW-Volkswagen można zwiększyć do łącznie ponad 700 000 samochodów, w zależności od popytu na rynku.

A1814148 medium.thumb .jpg.17f5c4d825d15741103aba5695cd55fa

Audi było pierwszą marką premium, która weszła na chiński rynek w 1988 roku. W ramach umowy licencyjnej między Audi i FAW, Audi 100 było pierwszym modelem, który był produkowany z zestawów części w zakładzie FAW w Changchun. W 1995 r. Produkcja Audi została zintegrowana z joint venture FAW-Volkswagen, a współpraca była sukcesywnie rozszerzana.

Jako pionier, Audi wprowadziło na drogi wersje samochodów A4 i A6 z dłuższym rozstawem osi, a także Audi A6 L e-tron – pierwszą lokalnie wyprodukowaną hybrydę plug-in firmy Volkswagen Group. W 2013 r. Audi zainaugurowało centrum rozwoju w Pekinie, otwierając drogę do innowacji w Azji. Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju Audi w Chinach jest założenie odpowiedzialności w zakresie rozwoju całej grupy jako centrum doskonałości ogniw akumulatora wysokiego napięcia.

Źródło i zdjęcia: Audi AG

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Audi Personality #3 – RS6 C7

Ta historia jest zupełnie inna od tych dotychczas opisywanych. To opowieść o miłości do Niemki, która wiodła przez znajomości z Francuzkami i...

Audi R8 Green Hell i 24h Nürburgring

Audi R8 LMS od 2012 roku odniosło 5 ogólnych zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring –znanym nam jako Green Hell (Zielone...

Audi A3 Sportback 30 g-tron

Do rodziny A3 dołączył nowy członek - A3 Sportback 30 g-tron - nowa generacja z napędem CNG. Eksploatacja gazem ziemnym lub biometanem...

Audi Q2 w nowej odsłonie

Cztery lata temu Audi stało się pionierem trendów, wprowadzając Q2 i był to ogromny sukces. Teraz kompaktowy SUV jeszcze wyraźniej prezentuje swój progresywny...

Musisz przeczytać

Ringhouse – dom prawdziwego pasjonata Audi

Karina Wiciak ze studia Wamhouse dzieli się swoim najnowszym projektem, który nawiązuje do serii domów inspirowanych słynnymi logo.  Najnowsze wcielenie, nazwane Ringhouse, inspirowane...

Audi Personality #1 – Audi A6 C7

Audi swoją nazwę zawdzięcza Augustowi Horch - założycielowi marki. W 1909 roku musiał opuścić firmę w Zwickau, a sąd stwierdził, że nie...

#RaceHome: Wirtualne wyścigi kierowców DTM Audi

Mike Rockenfeller, kierowca fabrczny Audi, zainicjował serię wirtualnych wyścigów pod hasłem #RaceHome, która odbędzie się na PlayStation 4 z całkowicie elektrycznym Audi e-tron Vision...

Audi RS6 C8 po kuracji wzmacniającej

Nowe Audi RS6 C8 to naprawdę imponujący samochód. Zmieścisz do niego rodzinę i zapakujesz bagaże na długie wakacje, a na autostradzie możesz cieszyć się wyjątkowymi osiągami.